Visa ett inlägg
Gammal 2022-08-15, 16:32   #6
Efterhandaren
 
Reg.datum: dec 2019
Inlägg: 6 861
Sharp$: 18043
Standard

Vi får inte glömma att ATG sponsrade tipsters är anställda och deras huvuduppgift är att locka mer spelare och mera spel. Inte att vinna personliga pengar. Forsgren, Lillienborg och Hellberg brukar ju samåka till jobb på avlägsna banor typ Norge. Och jag tror nog att det läggs lite privata spel som kanske inte stämmer överens med snackisarna i sändning. Forsgren är en duktig spelare som även drog in pengar på spelet som aktiv kusk. Förlåt Lennart men det är ju preskriberat När Not So Bad vann kriteriet 1989 till 13ggr slanten hade kretsen runt hästen rejäla vinnarspel samt spik på V5 som oxå satt.

Mina tipsters betyg. Skala ett till fem.

Nybrink. 2,5. Har tilldelats en lite pajas stil i sändning men är betydligt vassare tipster än vad han visar i studion. Gör sitt jobb utan att glänsa.
Tillman. 1,5. Har oxå fått en roll som snygg och snacksalig f.d. kusk. Tipster ? Hm.
Lillienborg. 4,0. Proffsig och kunnig. Dessutom verkar intervju offren bli ärliga och uppriktiga när Matteus brer på med sin ödmjuka stil.
Skoglund. 3,5. Visst är det lite ADHD varning men proffsig och kunnig. Programledartyp XL.
Hellberg . 2,0. Ingen spontanitet utan helt enligt manus när han är i sändning.
E. Gustavsson. 4.0. Saklig och rak. Bra koll på sina tankar och spelförslag samt ett bra värmnings öga.
Widman. 1.0. Vilken journalist som helst kan ta över hans jobb. Hm han har nog ett livstids kontrakt.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
korpo (+1), Gotland (+5)

Senast redigerad av Efterhandaren den 2022-08-15 klockan 16:54. Anledning: Glömde Elin Gustavsson o Widman
Efterhandaren är uppkopplad nu   Ge poäng Svara med citat