Visa ett inlägg
Gammal 2023-03-11, 12:07   #1
SO
 
SOs avatar
 
Reg.datum: okt 2011
Inlägg: 1 808
Sharp$: 3719
Standard

Vincennes 13 mars


Jag förmodar att SELF EXPLOSIVE fortfarande är vinstrikaste svenska häst 2023
och har på måndag möjligheten att kliva över MILJONEN i bara årets (!) starter och alla i frankrike

Jag har inte kunnat komma in på sharps på några veckor. Finns ingen adress till någon moderator etc. Stämmer inte i listan "hantera lösenord", men idag prövade jag ett jättegammalt lösenord och där datt den. Synd för i sin senaste start , spets och slut, och 280.00 i vinstpengar fick jag saftig info innan start av Anders. Startsnabb kusk, som var helnöjd med värmningen. 5.10 i odds kändes som ett rån

Den här gången ska "selfen" starta med sulky som omväxling, vilken inte är hans likör.- Men det kan vara nyttigt att pröva nu när annars "formen"tycks vara på topp. Jonathan Carré sa en gång att monté är hästens bästa diciplin och visst hade han rätt.

På måndag deltar Selfen i C4 Prix Le Vincennes-Le Petit Quevilly och har startnummer fem. Malmqvist och Westholm har hästar med i loppet.

SO
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
BreakingBad (+1), Gotland (+5)
SO är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat