Visa ett inlägg
Gammal 2024-02-14, 19:09   #15
olle
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 12 466
Sharp$: 61666
Standard

Kollade igenom Berglunds krönika samt spelvärde, travtjänsten och någon tjänst till. Kort sammanfattning (har inte läst på själv).

Avd1:Alla sågar mer eller mindre Sweetman och de flesta rankar Staro Leonardo etta.

Avd 2: Alla spikar dagens största favorit förutom någon som kör den som a häst på grund av vilket rens det blir om den skulle ha en sämre dag.

Avd3: Här är inte tjänsterna överens. Både 3,4 och 5 finns som förstarankade. Noterar 2 procent på spelvärdes vinnare.

Avd 4: Alka tror att Kaxig In vinner detta liksom alla tipstidningar.

Avd 5: värdet här ligger på 9 procentaren Hardcore D.K. Tre tjänster har den rankad etta. Berglund går så långt att han säger spets och slut och spik.

Avd 6: Här skiljer det verkligen mellan tipstidningar och betaltjänster . Ingen av tipstidningarna har 16 procentaren Just Fountaine högst rankad. Betaltjänsterna har den rankad etta och höjs till skyarna av någon.

Avd 7: Berglund spikar storfavoriten Thats so Spicy men både spelvärde och travtjänsten sågar den som favorit. Dom tror inte som Berglund att den spetsar .

Avd 8: 17 procentaren Woodcutter höjs till skyarna av betaltjänsterna efter att ha suttit fast senast och sett kanonfin ut.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
znipstern (+8)
olle är uppkopplad nu   Ge poäng Svara med citat