Visa ett inlägg
Gammal idag, 17:23   #20
Efterhandaren
 
Reg.datum: dec 2019
Inlägg: 7 552
Sharp$: 20055
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av bosseguldheden Visa inlägg
Jag spelar endast matematiskt, systemramar och villkor intresserar mig inte. Jag är medveten om att det är "fel" att tänka så, men så tänker jag och så gillar jag att spela.
Då är vi två Trots att jag spelat på trav i 50-60 år har jag ”bara” spelat matematiska system. Förr tiden när man hängde på Åby varje torsdag var det V/P spelet som lockade mest. Kul att försöka hitta dragen genom värmningar, stallsurr, speltrender sista minuterna och naturligtvis värmnings nestor Sören Englunds grymma tankar.
Kjell P Dahlström hade en häst som hette Glitterman. En Åby kväll gick jag all in och spelade rejält. Hämtade ut en rejäl bunte sedlar i kassan. En jädra känsla att få slanten i näven direkt. Nuförtiden är det ju bara siffror som glimtar till när kontot någon enstaka gång fylls på.
__________________
Loke
Efterhandaren är uppkopplad nu   Ge poäng Svara med citat