Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Offtopic (https://www.sharps.se/forums/offtopic/)
-   -   Avreageringstråden (https://www.sharps.se/forums/offtopic/2647-avreageringstraden/)

U-town 2010-10-02 21:32

Citat:

Ursprungligen postat av Lemasive (Inlägg 65250)
Varför lirar ni HeIF, alltså vad var motiveringen att lira 1.44?

Lirade inte,håller bara på dom :P

laban1982 2010-10-04 22:25

böra ju bli ett skämt nu med alla sena avgöranden man förlorar på nu
32 sekunder kvar i går
90+4 idag

maddmax 2010-10-06 05:01

Preseason NBA. Fy i helvete, tror inte jag kommer spela pa basket i ar. Det har ar ju fanimig inte sant.

1Q: 57p
2Q: 55p
3Q: 47p
4Q: 32p

Hur i helvet funkar det? PISS

iCash 2010-10-06 08:42

BAJS TENEESSEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!














AAAAAAAAAAAAAAAANUUUUUUUUUUUUUUUUZ

Blixth1958 2010-10-06 15:55

Satans jävla skithockey mm. När fan skall det vända alla dessa jävla spel. Går in och ryggar hos vissa som har GRÖNT,när jag ryggar blir det rött. När jag missar blir det grönt,då känner man ådrerna bara bulta i pannan. Undra om det hjälper att gå i kyrkan 1 gång om året. Är det så här det skall se ut tills man blir en grönsak. SATANS SKIT. Men när man minst anar(har jag hört):D

kingscania 2010-10-07 02:43

Citat:

Ursprungligen postat av Blixth1958 (Inlägg 66106)
Satans jävla skithockey mm. När fan skall det vända alla dessa jävla spel. Går in och ryggar hos vissa som har GRÖNT,när jag ryggar blir det rött. När jag missar blir det grönt,då känner man ådrerna bara bulta i pannan. Undra om det hjälper att gå i kyrkan 1 gång om året. Är det så här det skall se ut tills man blir en grönsak. SATANS SKIT. Men när man minst anar(har jag hört):D

Ett stort tips är att INTE hoppa runt bland olika folk när du ryggar. Välj några stycken att rygga, och håll sedan fast vid dem!

Blixth1958 2010-10-07 10:45

Citat:

Ursprungligen postat av kingscania (Inlägg 66217)
Ett stort tips är att INTE hoppa runt bland olika folk när du ryggar. Välj några stycken att rygga, och håll sedan fast vid dem!

Det är ju det jag gör för i helvete, satans skit. men nu börjar det nog vända snart.:thumbup::innocent:

Blixth1958 2010-10-07 10:56

:smoke:
Citat:

Ursprungligen postat av kingscania (Inlägg 66217)
Ett stort tips är att INTE hoppa runt bland olika folk när du ryggar. Välj några stycken att rygga, och håll sedan fast vid dem!

De jag ryggar är 4-5 st.Vad jag menar är EX. När jag kvällen innan flytt la spel så gick 2 av 5 in.När datan slockna och på väg hem gick 5 av 6 in hos de jag ryggar. Som jag naturligtvis inte kunde rygga, Så är det för tillfälligt.
Nu sänker jag till 2 st. Vill inte skriva vilka, då blir man väl kallad rövslickare:omfg:

Blixth1958 2010-10-07 23:18

En sketen hockey var allt idag. Naturligtvis hade jag till LINKÖPING 3 jävla sek.:D

tompa87 2010-10-09 23:40

LITE JÄVLA TUR NÅN JÄVLA GÅNG KAN MAN VÄL FÖR FAN I HELVETES JÄVLA HELVETE FÅ HA SANSLÖST JÄVLA VÄRDELÖST HELVETES FITTHELVETEEEEEEEE FAN ÅXÅ feqbvg jävla nollor

Korsikanen 2010-10-09 23:51

ALLTSÅ ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ ÅÅHHHHHH!!!!!!!!!
:gun_bandana::gun_bandana:

SKITEIPGJSDIÖHJOÅSRJ*RROKR*
EIT&?#%&I"#)?&U"#=(& U#(= Y#=(YWEGHEGHSDIOPgh

GianniAgnelli 2010-10-10 04:08

Att det står 45-3 efter halva matchen i Miami/Cincinnati och ö50 prob failar.……............

Edit: haha sug mig

snooze 2010-10-10 04:25

CINCINNATI va fan gör dom? skiter i att göra fg :idiot::rant::rant:
hoppas hela laget dör i en flygplanskrasch och att coachen får en dildo uppstoppad i röven

FoxMulder 2010-10-10 15:54

Ja, man hade ju hoppats att få slippa skriva i den här tråden, men antar att det till slut bara inte går. Speciellt inte efter detta; :sad:

Hade spelat (i en fyrling) att Ungern, Holland, Slovenien och Spanien alla skulle leda i halvtid. Gick in med en hundring på oddset 3,39.

Ungern 4-0 HT
Holland 1-0 HT
Slovenien 2-0 HT

De tre första matcherna sitter utan några som helst problem, och till slut är det bara Spanien-matchen som är kvar, som startar senare på kvällen (22.00). Det är ett Spanien som precis har vunnit VM som tar sig an ett Litauen som man bara ska köra över.

Ett offensivt Spanien malar på direkt och det är spel mot ett mål från första början. Och det känns verkligen som att spelet ska gå in efter den offensiv som Spanien visar upp, efter att man tittat på matchen de första 10 minuterna. Men när klockan tickar vidare och Spanien missat massor med chanser (bl.a. nickar Pique i stolpen) så börjar man bli lite nojig. Det är fortfarande spel mot ett mål, men passningar och skott blir slarvigare och alltmer nonchalant. Ändå tänker jag att det trots allt är Spanien, som preics vunnit ett VM som spelar och när klockan når 44-45 min har man fortfarande inte gett upp hoppet.

Men vad fan händer i slutminuterna av första halvlek då? Trodde först att han satt den i målet men blivit avvinkad för offside (vilket hade varit acceptabelt), men det visade sig inte vara så...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=sbT-GNcXrFQ[/ame]

:idiot::idiot::idiot::idiot::idiot::idiot::idiot: :rant: :rant:

D.Villa kan härmed dra åt helvete för sin jävla miss och jag hoppas verkligen att hans karriär förstörs efter detta (ska sägas att jag inte haft något speciellt emot killen, men efter detta är han nu officiellt hatobjekt #1).

Och gissa vad som händer direkt när andra halvlek startar? Jo, Spanien gör mål... :rant:

Wagner 2010-10-10 16:59

Inget ont om David Villa. Spela han i VM att vinna skytteligan till 18 ggr (10 hos Betfair) hos Svenska Spel. Efteråt märkte jag att spelet gällde vem som gjorde sista målet i hela turneringen och då var oddset inget att hänga i gran. Men det gick ju in som bekant. :whistling:

Ville bara muntra upp tråden med en solskenshistoria. :D



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved