![]() |
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
|
Ja ännu en gång va det väldigt mycket stolpe ut i hockeyn. Yugra har 2-0 inför tredje perioden och det känns ju helt okej, 2-1 kommer tidigt och det ger energi till NN och det va bara en tidsfråga innan 2-2 skulle komma. Efter 2-2 tar Yugra över igen och är klart bättre och får sedan avsluta med att spela 4 av matchens sista 5 minuter i powerplay och ska väl förhoppningsvis kunna hänga iaf en puck då men icke, istället är det NN som gör mål i boxplay med 3 minuter kvar och sen blir det inget mer mål. Förlora sista perioden med 0-3 varav det avgörande målet och förlorande för min del i boxplay... jävla skit!:rant:
|
Fast å andra sidan, förlusten för Yugra är svår att prata bort om man kollar statistiken från matchen.
Verkar ha varit ett one-way-train denna match och i 3rd kom utdelningen. Synd dock för er som lirat. :sad: |
Citat:
|
Citat:
En hel del NN skott va nerlägg och inga farligheter alls medan Yugra missade tre frilägen och NN hade inget. Matchen va på det stora hela ganska jämn rent chansmässigt och lika hade kanske varit rättvist då NN va det bättre laget i tredje, dock inte i slutet, men att torska avgörande målet i boxplay i slutet är klent. Sånt som händer dock |
Fan säger för mig själv att gång på gång inte spela på KHL, det är ju rena rama träsket för sportsbetting. Dåliga matchpreviews har dom också. Nej aldrig mer:idiot:
|
Citat:
|
Citat:
Citat:
Citat:
Haha men det verkar som det blev ett tillräckligt bra intryck ändå? ;) |
Citat:
Citat:
Haha - what the fuck - tala om snarstuckna personer det finns. ta inte er själva på så stort allvar så skall ni se att det kommer att gå bra för er med... Var en enkel fråga: "Var det så bra?" - trodde mig känna igen den så därför skrev jag det - vad var det för fel med detta? Enbart för att ni siamesiska tvillingar läser in något som inte finns där - det är något som for stå för enbart er... I denna tråd tänker jag passa mig för att skriva i - jisses! :claps::whistling::rolleyes: |
Ähh skit i den B6an nu, nu går vi vidare! :)
|
Citat:
Låt höra, hur tycker du det du skrev skulle tolkas? Mycket möjligt att jag tolkade det fel eller kanske att du uttryckte dig lite fel. Hur som, jag svarade bara på det du skrev = Ingen aning om du sett det tidigare men inte här iaf + Ja det va bra. Citat:
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved