Visa ett inlägg
Gammal 2010-02-04, 20:50   #33
Portugisen
 
Portugisens avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 1 145
Sharp$: 511

Portudogs
Stats: 13 - 14 - 6
ROI: 92.75%
Vinstprocent: 48.00%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Betongbarn Visa inlägg
Givetvis, mitt inlägg var endast ett svar på mitt första inlägg där jag skrev att en av dagens intressanta matcher var den mellan A. Madrid och Racing.

Oddsättarna har valt 1.90 vs 1.90 så det verkar som de är osäkra på hur det slutar, det är jag också, min poäng var endast att statistiken lagen emellan pekade marginellt åt över men formen åt under

Har du några spelförslag idag portugisen?
Jag menar bara att sådan där information, som inte ens är till för tolkning sitter ju spelbolagen också på. Att hitta odds som är spelvärda handlar ju om att du vet (eller iallafall tror dig veta) något om matchen som gör att du tycker att oddset är för mycket.

Över ett stort antal matcher kan du sedan härleda om dina analyser verkar vara korrekta eller felaktiga pga hur bra det går. Det är liksom grunden för betting.

Lycka till!
Portugisen är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat