Ämne: 18bet
Visa ett inlägg
Gammal 2015-03-03, 23:13   #1
Rejs
 
Rejss avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 1 573
Sharp$: 4630
Standard

18bet


Vill ge ett varningens finger bara att man ska tänka på reglerna. Även att jag själv är skyldig till en del.


Plockade deras 100% bonus och började spela. Det första jag gjorde var att jag la ett handikappbet, här hade jag tagit det som att det var som de flesta att det inte räknades i omsättningen. Men enligt vilkoren så fick man inte spela dem, men fanns ingen spärr och visst de hade rätten på sin sida.
Dock fick man lägga AHCP om det var i en parlay.


Nästa fel var att jag la ett tidigare på dagen ett ML-spel i NCAA och senare på kvällen lade jag en parlay med bland annat samma lag men med AHCP +2

Detta krockade så klart 10. Multiple bets placed on the same selection or bets made on opposite sides with the same outcome may be considered as bonus manipulation at our sole discretion.
Försökte dock förklara min ovilja och att det inte handlade om att öka chansen att vinna. Men där rök bonusen (och pengar jag vunnit?).

Vet att de har vilkoren i ryggen men vill bara uppmärksamma detta om någon annan tänker ta bonusen.


Nästa problem jag stöter på är att jag sätter in pengar enbart för ett spel (hade spelat bort de sista pengarna jag hade sedan insättningen) för att spela HT/FT i fotboll i Kroatien som låg väldigt högt. Går in på sidan och förösker lägga och läser du att bet limit är 1 euro. Försöker även lägga detta så jag får in även detta, vilket inte det går heller. Får "Maximum bet amount exceeded".

Supporten trilskas säger att alla marknader inte finns för alla spel, och att i detta läget är det 1x2 och handikapp. Men uppenbarligen tror både oddsportal och hemsidan att det finns bet.

Spoiler:
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Rejs är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat