Citat:
Ursprungligen postat av varulv
Twigs till ledning hårt utmanad av Aida och D´one. Bara hoppas att Pekka kör i spets och att Bakker har vett att inte ge sig in i en alltför lång körning. Andra ut på Aida med D´one i dödens.. Twigs räcker inte till seger. Jag tror Aida blir ruggigt farlig och på mitt system är hon rankad etta iaf. Aida+Delicious.. där har ni ett bra lås, om ni inte vågar spika ...  Glöm inte loppet Aida gjorde ifjol..ruggig insats i dödens på Dileva Käll, torskade med en läpp.. Det är iordningställt från den gode Hagoort, det vågar jag garantera er.. 
|
Under 1.10 sista varvet från dödens. Jodå, banan var snabb men Aida var bra, inte tu tal om det. Så, det kanske inte är så roligt att sitta i spets och bli manglad?
Redéns flygmaskin ("flygmerca"=) visade ju dock höga kvaliteter i fjol, ute mot värsta tänkbara motstånd (inte enbart ston). Borde bli svår att stå emot om det blir körning hela vägen - och det blir det väl?