Citat:
Ursprungligen postat av Om_sommaren
Korrekt att de i princip gav upp loppet genom att lägga sig invändigt i rygg. Men flera med tillmann hade gjort samm sak. vad säger du om örjan året innan som släpper timoko till spets med panne de moteur? där snacka vi om att ge upp. han satt ju i spets från början till och med på två steg  !
|
Men det var väl ändå Tillman vi diskuterade? Och vilken kuskinsats dödenssegern i elitloppsförsöket 2015 krävde? Va f-n har Örjan Kihlström med den diskussionen att göra? Du måste vara riktigt nära släkt med Spiken, hoppar från det ena till det andra utan någon röd tråd överhuvudtaget.
Du framhärdar i att Tillman är en taktisk kuskvirtuos och att det var hennes formidabla insats som resulterade i att Royal Fighter gick vidare från årets elitloppsförsök. Och att den som inte fattar det är okunnig när det gäller trav. Du påstår också att den som frivilligt väljer en utvändig position - istället för vinnarhålet - i en elitloppsfinal "inte är riktigt klok".
Vi som inte kan något om trav har avvikande uppfattning. Så, då önskar jag lycka till med det fortsatta spelandet.