Visa ett inlägg
Gammal 2022-04-09, 15:23   #40
Stankarn
Banned
 
Reg.datum: apr 2015
Inlägg: 7 176
Sharp$: 5246
Standard

Har hittat ett roligt spel i V75: 4. Det här är ett rätt ihåligt lopp med stor skillnad i kapacitet och som Jens skriver så är det fördel tilläggshästarna, längst bak.

14 Divane Godiva är en startsnabb märr som har överraskat många gånger tidigare, med bra prestationer till höga odds. Trea som 76-opddsare. Trea som 160-oddsare. Trea som 39-oddsare. Trea som 59-oddsare. Och massor av andra- och tredjeplatser då hon stått i strax under eller över 10 ggr.

Jag tror att hon har minst lika bra chans som någon annan i det här fältet att vara bland de tre. Ger över 8 ggr pengarna på plats.

Minst lika intressant är 2 Beckham i V75:6. Det här är en häst som gillas. Helt bortglömd idag, trots att halva fältet är struket. Över 3 ggr pengarna på plats.

Sen behöver man en vinnare också till 4-5 ggr pengarna för att få 100 ggr insatsen.

Svårt att gå förbi 6 Upstate Face som man väl körde preparé med senast? Drygt 5 ggr, just nu.

Alternativt 6 E-Type Cash. Vad är det för lopp han gör senast? Det här är ett nyförvärv som Flemming kommer att ha mycket roligt med i år. Står också i över 5 ggr pengarna. Slänger in ett par tior på 3 Devs Daffodil också, ruggig speed om hon får lifta med invändigt.

Lycka till!
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Basse (+5)

Senast redigerad av Stankarn den 2022-04-09 klockan 15:27.
Stankarn är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat