![]() |
Citat:
hade spikat på flerbong |
Fortsätter med Örbäckens Fiona plats 4,0 @ unibet
|
Citat:
|
Citat:
Såg inte det komma, tyckte spelet såg bra ut. |
Citat:
|
Citat:
Börjar gunga som en dåre för att peppa upp henne och gå ut i andraspår för att utmana ledaren. Helt onödigt då han inte kan utmana ledaren i alla fall. Kör han rakt fram tar han antagligen en plats. |
Några drag idag?
|
Hur kan Unibet ge 95 gånger på Okeanos men Bet365 ger 15?
Bet365 har högre platsodds, 15 vinnare 10 plats, helt sjukt skumt. |
sirlarsson, vet du när v86 oddsen kommer?
|
Citat:
|
Det kan bli sådär när när man bedömmer någon som helt chanslös, vilket Bet365 konstigt nog inte gjort.
Citat:
|
Citat:
|
Nej, den springer som bäst 2s långsammare än de bästa.
Den har inte större chans än en svensk sprinter har mot Usain Bolt. Han är ju också med i loppet... Definitionsmässigt har du förstås rätt, men oändligt liten chans brukar jag kalla för chanslös Citat:
|
Citat:
|
Citat:
|
Nu börjar oddsen ploppa upp.
Livalicous Lindy VP 8,50/2,15? |
Citat:
|
Platsoddset känns rimligt.
Men det är lite svårt att veta vad de tänker göra med ettan ? Svarar de spets i en snabb öppning är det helt plötsligt inte så roligt, dödens är aldrig bra. Citat:
|
Freeman T Porter plats 1,85? Eller är det för farligt i säsongsdebut?
|
I princip alla hästar behöver minst ett lopp i kroppen.
Han har både vunnit och floppat efter vila, så det är svårt få någon vägledning där om hur bra förberedd han brukar vara. De låter ändå lite optimistiska, kapacitet har han definitivt. 2 Freeman T.Porter (Conrad Lugauer) är en fin häst som har haft en paus över vintern. Han har tränat på fint de tre senaste månaderna. Det har gått som planerat och han kommer i fint skick till Åby. Jag tror att han går barfota fram med öppet huvudlag som han brukar. Inte långsam ut men ingen startkanon heller. Tror att han hamnar på ett bra ställe. I fjol visade hästen att han duger i klassen. Så det här ska bli spännande, säger Markus Waldmüller. Citat:
|
Ok 1,85 kanske är lite lågt ändå, väntar in Expekt. Tack för infon som vanligt Putte!
|
Citat:
|
Citat:
Hon är grymt startsnabb och jag tror hon kommer till spets, sedan låter det som de ska släppa. Finns två risker som jag ser det - Hon blir fast i rygg på trött ledare, - Ettan svarar ut henne. Men 2.50 är bra på en häst som platsat 13/21 senaste, och antagligen tar spets. |
Jennifer vill köra i spets om hon kommer förbi ettan, och tror då på bra chans.
Citat:
|
Kanske skulle man smyga in en liten vinnarpeng.
|
Jag tror inte Livacious Lindy vinner idag.
|
Citat:
|
Provar en slant på Reven damour till 4.75
Goop upp och bike på och stallet låter uppåt. Förhoppningsvis SOS |
Citat:
|
Citat:
Har följt Reven och vissa dagar är han inte alls på humör så jag skulle inte säga att det är nån säker rackare att lita på till 1.65. Men har han en bra dag så kan vinnaroddset vara fint. |
Liberty Federal plats 2.80 testas
|
Freeman skulle man spelat.
|
Tack för Royal Fighter Groggen!
|
Citat:
|
Vad tror expertisen om:
Plats Send In the Clowns 3,35 Plats Sanna Vint 2,65 Plats Quangaroo Zet 2,75 ? |
Tur man inte spelade dessa i alla fall :)
|
Sanna Vint behöver inte vara fel...
:moneybag: |
Nej men har inte spelat, ryggade NicklasJ sista spel, kom precis hem nämligen så ej hunnit spela tidigare.
|
Citat:
|
Citat:
Tack för den :moneybag: |
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved