Sharps är skapad av experter inom spelbranschen och alla rankningar av operatörer på vår sida är gjorda med stor diskretion. Vi hoppas att de online spelbolagen som vi har valt ut faller dig i smaken. När du väljer att klicka på en utgående länk på vår sida, kan vi komma att erhålla provision, dock utan någon kostnad från din sida. Läs hela meddelandet här.
Logga in


Svara
 
LinkBack Ämnesverktyg
Gammal 2015-06-29, 10:06   #1
 
Reg.datum: sep 2013
Inlägg: 169
Sharp$: 3120
Standard

Travtjänstens vinster!


Hej alla travtippare mm.

Jag tycker att TT borde skärpa sig innan det blir värre,.!
Enligt själva tjänsten, system som erbjudas till kunder är
inte alla gånger inlämnad av TT. OCH detta har
kommit till min kännedom efter många mejl och dylikt ,.

Fel marknadsföring är det kanske ordet!!!! Inte vet jag,
jag tar rygg på de ibland och tycker att det ger mig en bra
vinkel inför olika omgångar!!!!!!Ibland till något bra och
ibland till katastrofer :-) men men valet är mitt,men det
som stör mig är till ex. deras vinst i lördags,.för ni som har
koll på, så fick slutspelet många sexor på V75
på text tv och hemsidan grattar man folk som tog rygg på
detta system och samtidigt menar man att systemet är inlämnad
som jag tror i alla fall,så ÄR DET RÄTT eller FEL tycker ni,.

Tyck till
kungiran är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2015-06-29, 10:11   #2
Banned
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 4 996
Sharp$: 19213

Robfri Expertrekar
Stats: 72 - 87 - 1
ROI: 115.50%
Vinstprocent: 45.28%

Standard

Ingen speltjänst lämnar in sina system, det är allmänt kännt sedan länge. Trodde jag alla visste.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
ExtremtRik (+1)
robfri är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2015-06-29, 10:15   #3
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 967
Sharp$: 4413
Standard

Detta ämne har väl diskuterats minst ett tiotal gånger här på sharps. Nej, tipssidorna lämnar inte in sina spelförslag. Deras tips är ett försök att nyttja sina kunskaper/kontakter att sälja information i syfte stt tjäna pengar.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
ExtremtRik (+5)
sheriffen78 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2015-06-29, 10:22   #4
DIF
 
Reg.datum: maj 2012
Ort: Mariehäll - gräddhyllan
Inlägg: 1 874
Sharp$: 1835
Standard

Det som jag kan tycka är synd är att inte systemen är mindre. Skulle gärna sett system (v75) i storlek 800-1500 kr.
Att första tippa ett system för 5000 kr och sedan ett slutspel på samma storlek, och även göra v4 för 1500 kr och DD för 1000-2500 kr varje vecka/dag och sedan raljera över sin förträfflighet kan bli löjligt.
Har alltid gillat att se deras ranking, tycker dom varit bäst i många år, men för att attrahera fler spelare så borde man kanske tänka om lite.
TT omsätter dagligen ca 7000-15000 kr (inkl. lunchen) och det är ju helt omöjligt för vilken spelare som helst att inte råka vinna här och där då.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Olsson43 (+50), kungiran (+7)
DIF är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2015-06-29, 10:35   #5
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 967
Sharp$: 4413
Standard

Håller med om det. För mig skulle det räcka med en rank, deras spel är ju helt omöjliga att rygga för en vanlig spelare. Sen så tror jag kanske att deras rank skulle se lite annorlunda ut i vissa fall om de var tvungna att göra billigare system. Enkelt att ranka upp en skräll som 1:a eller 2:a om man åndå har 7-8 hästar då ingen egentligen bryr sig om favoriten vinner och den är rankad 3-4. Men får dom in skrällen högt rankad är det ett sätt att "skryta"(marknadsföra) sig själva.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
mijo14 (+10)
sheriffen78 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2015-06-29, 10:41   #6
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 12 466
Sharp$: 61666
Standard

Deras podcast på måndagar är helt gratis. Missa inte att lyssna på den för där levereras en hel del nästagångare som sen också vunnit.
olle är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2015-06-29, 11:07   #7
 
Reg.datum: feb 2012
Inlägg: 328
Sharp$: 3016
Standard

Som sagt att det inte lämnas in har man förstått sen länge. Ser ingenstans att dom går ut med att dom skulle göra det heller, även om man kanske tror det när dom skriver att dom "vinner" eller "gått plus" etc. Som sagt ingen annan tipstjänst gör det heller vad jag vet, så där finns ingen skillnad.

Blev däremot sjukt besviken på deras slutspel till Mantorp igår, då jag var på banan men upptagen med annat (tivoli och grejs med sonen) och ville ha info om värmningarna. Hade jag inte köpt tjänsten hade jag iallafall haft 5 rätt. Dom spikade Love Palema och T.Rex D.K. och t.ex. rankade Dream Out Loud och Hollywood Maker långt ner. Nu vart det en skitomgång oavsett, så det gjorde inte så mycket, men ändå.
xanathaar är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2015-06-29, 12:08   #8
 
Reg.datum: sep 2013
Inlägg: 169
Sharp$: 3120
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av robfri Visa inlägg
Ingen speltjänst lämnar in sina system, det är allmänt kännt sedan länge. Trodde jag alla visste.
Inte jag i alla fall och varför skriva Vinst med stora bokstäver😆😊
kungiran är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Svara



td