|
|
|
LinkBack | Ämnesverktyg |
|
|
#211 | |
|
Citat:
Jag hade också spikat She Loves You om den hade startat i den 2:a avdelningen
|
||
|
|
|
|
|
#212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#213 | |
|
Citat:
Skrev detta tidigt i veckan! I skrivande stund står 1-3 i 23 ggr... Tror stall Bergh sitter på leken med 1 Jethro Tull som ledare för att sedan vinka fram 3 Cash Em! Bra tvilling!? Tung DD på 1-3 och lite mindre på 1-1,2 Lirar alltså även liten slant på toppformade 2 Bacardi Hornline som stallet så förtvivlat försöker prata tyst om... Lallar nog lite med komber mot 7 i första också som en liten försäkring om att få pengarna åter om Elles W. Fill sitter fast!
__________________
Twitter: @sharpsdoob Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Helgesson (+5) |
||
|
|
|
|
|
#214 |
|
Varnar i kallblodsloppet för 1 Kling Jens som har läge och Jan Norberg i sulkyn! Norberg är på ålderns höst lite scary att räkna på men han har ju inlett året bra! Från spets kan både han och Kontio fortfarande köra taktiskt! Mer opålitliga i spåren från kön!
Hästen har 1.25,0-tid i raden från i höstas och om den bara går runt 26 i spets så får dom andra det svettigt! 2% är ett skämt! Det finns stort värde i 2 Rigel Jerven också till 7%!
__________________
Twitter: @sharpsdoob |
|
|
|
|
|
|
#215 |
|
Going For Gold Zaz som skall laddas för spets och har stora möjligheter att ta den är totalt förtappad på 8%! Ett måste i det här klena loppet!
__________________
Twitter: @sharpsdoob |
|
|
|
|
|
|
#216 |
|
Lina Liv har absolut toppform och om man bara klarar det snäva spåret så har den mycket bättre chans än dom 4% den nu är streckad på!
__________________
Twitter: @sharpsdoob Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
qwerta (+2) |
|
|
|
|
|
|
#217 | |
|
Citat:
Över korta distansen blir det nog svårt att komma till, men Jethro Tull kanske får lite mer tid på sig att hitta ut senare
__________________
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts. |
||
|
|
|
|
|
#218 |
|
Så här blev mitt bolagssystem idag
1) 1,2,6,9 (det skriks alltid på 4 och han streckas hårt men levererar inte. 6 överstreckad m skor. 9 står hårt inne på pengar men har uppåtform) 2) 5,8,11,14 (delade meningar på forumet om 11 - vann senast Ulf körde. Nu också) 3) 2 (bär emot att spika ett sto i guld - men mina rapporter nu på morgonen övertygar) 4) 1,2,3,4,6,9 (V75 värdet ligger i att välta största favoriten 6. Det gör vi i lägsta klassen) 5) 1,11,14 (här garderar alla. Bra att gå kort och få in en 20 %are) 6) 7,9 (bra lås. Kontio körde bort 7 senast. Revansch nu) 7) 1,2,3,5,12 (2 är enligt Ulf hans bästa chans - bara streckad till 7 %. 12 tre raka) Kostar 1440:-. Hoppas forumet tar hem en stor del av jackpotpengarna. |
|
|
|
|
|
|
#219 |
|
Väder just nu 0 grader på stan kommer lite blötsnö, brukar vara något lägre temp i Bergsåker ser ut att kunna bli mer snö.
|
|
|
|
|
|
|
#220 |
|
Fan folk är ju fulla doob
__________________
Trav är kul. |
|
|
|
|
|
|
#221 | |
|
Citat:
Uffe höll ju på att göra i brallan på vass eller kass igår och har inte varenda betalsite den som sitt drag i omgången. Folk e fulla |
||
|
|
|
|
|
#222 |
|
Spiken: Canacka bf som är ett toppsto och såg fantastisk fin ut senast att hon enbart är streckad på 18% ser jag enbart som ett plus och hon kommer bli tuff till slut, två formhöjande lopp i kroppen +++
Utgångar: Rino dox som har varit helfin i två raka segrar, en häst som trivs över årstiden och kommer troligen att göra ett bra lopp på nytt, kan runda alla här.. 17% och tredje handare är ett fynd. Digital Collection missgynnas kanske av att gå med skor runt om? om femman spetsar intialt finns chansen att Bergh är först framme och övertar, vinner snart lopp och har normalt en 60% chans att vinna, streckvärd med tanke på det. Geisha Sund fick äntligen utdelning senast på sin fina form, är en vinterhäst som högst troligt rundar de flesta även här. Kanske alla? 15% Skrällar: Wannabe Kemp är en snabb frontrunner som trivs i spets, 10 av 12 segrar därifrån och Jorma kommer göra allt för att få köra i spets. Såg att SS spikar dock ska man ha i tanke att hästen varit ute 7 gånger tidigare på v75 och aldrig vunnit.. Rigeljärven går sina 27 tider och är lite humörs betonad, men om rätt dag slutar man där framme. Doctard Seabrook smygläge med Örjan.. Greenstar är en vass spurtare med perfekt spår.. Jetru Tull har kommit igång fint i sin nya regi, allt bättre och kan duga här, fint läge och Tobbe lär inte sitta fast han är för rutinerad för det.
Senast redigerad av Klanke den 2015-01-24 klockan 12:43. |
|
|
|
|
|
|
#223 |
|
...sjätte starten i regin för Dotcard Seabrook.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Klanke (+1) |
|
|
|
|
|
|
#224 | |
|
Citat:
![]() Men har man en modell som sätter sjuan i 35% på 56 700 rader så har man en guldgruva. Förutsatt att det inte är de 35% allra lättaste omgångarna, förstås. Fast det verkar det ju inte vara här. |
||
|
|
|
|
|
#225 | |
|
Citat:
Givetvis är det hästarna som har denna vinstchansen, om man nu kan kalla det så. Underlaget känns lite väl tunt för att kalla det vetenskap. Sen är det bara denna omgången som blir 5X XXX rader. I andra omgångar kan det vara fler eller färre som prickar in den parametern och således kan det bli betydligt billigare och betydligt dyrare. I 0% av omgångarna har jag lyckats hitta en spik med hjälp av detta. Men däremot får jag en fingervisning om vilka hästar, framförallt skrällar jag borde kolla lite extra på och vilka favoriter som jag bör dissa. Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
overpace (+5) Senast redigerad av oggeb den 2015-01-24 klockan 12:34. |
||
|
|
|
|
|
|