Sharps är skapad av experter inom spelbranschen och alla rankningar av operatörer på vår sida är gjorda med stor diskretion. Vi hoppas att de online spelbolagen som vi har valt ut faller dig i smaken. När du väljer att klicka på en utgående länk på vår sida, kan vi komma att erhålla provision, dock utan någon kostnad från din sida. Läs hela meddelandet här.
Logga in


Svara
 
LinkBack Ämnesverktyg
Gammal 2018-08-22, 22:22   #121
 
Reg.datum: dec 2012
Inlägg: 2 403
Sharp$: 7294
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Billman Visa inlägg
Dom breda pojkarna vann när det gäller som mest. Örjan, Robban och LillGoop. Hur Puro kunde sätta upp Haugstad på sin "kommunare" som man med god hjälp av alla kommentatorer tryckde ner till 3 ggr är en gåta. Haugstad är den som darrar mest när det gäller. Jeppson är i samma "pallar inte trycket-klass."

Ändå dåligt betalt, jag skulle gråtit blod om jag satt den. Med Villiam, Coin Perdu och Very Kronos borta och åttondespårsvinnare är det märkligt...
Ja märkligt. Men samtidigt noterade jag att Berglund på Travnet hade 6 resp 5 på sina lappar samt att han satte DD. Han är den enda expert jag brukar läsa.
tvablaa är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-22, 22:25   #122
 
Reg.datum: jun 2011
Inlägg: 5 013
Sharp$: 1284
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av fri Visa inlägg
Många klagar på Jens och hans statistik, men det är aldrig fel att hålla koll på den:

"Flest favoritskap har innerspåret fått, näst flest spår 2. Men det vinns inte många lopp därifrån: På fyra år har en häst segrat från spår 1, ingen från spår 2."

Det är inte JS statistik som får kritik utan de flesta av JS slutsatser. Trots att han är duktig på att föra statistik så är han absolut ingen statistiker.

JS har bäst rådata i hela Sverige. Bättre än ATG&ST t o m.
__________________
Spelälskande gringubbe som hellre klagar en gång för mycket än gång för lite!
Strappa71 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-22, 22:35   #123
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 5 896
Sharp$: 11975
Standard

Kommer vi någonsin köra ett sämre derby, knappast va?!?
mikaels är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-22, 22:43   #124
 
Reg.datum: jun 2014
Inlägg: 6 675
Sharp$: 22694
Standard

Dåligt betalt kanske för att V75klubben satte sin 50kr andel
Dahle är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-22, 23:00   #125
 
Reg.datum: jul 2016
Inlägg: 42
Sharp$: 673
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av olle Visa inlägg
Det trista är att Bergsåker är på sådan dekis. Dom har verkligen inte klarat av att hålla fanan uppe sedan Bergh flyttade till västkusten och Båth till Solvalla. Resten av Norrland har väl varit lite korpklass i minst 20 år.
Givetvis. Men vilken annan bana, förutom Solvalla, skulle klara av att tappa sina två överlägset bästa tränare utan att det medför en tydlig försämring?
tosjodin är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-22, 23:43   #126
 
Reg.datum: dec 2011
Inlägg: 788
Sharp$: 2011
Standard

Mest underbetalda V75 raden på många pr känns det som, lika bra att man bara fick 4rätt.

Som jag skrev tidigare i tråden är den nu för tiden usla Kontio sämre än vanligt vis. Gör allt fel och inga rätt. Kanske kan han tom lyckas köra bort Readly på lördag. Undra när Nurmos tålamod tar slut?
Espo är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-23, 10:13   #127
 
Shooters avatar
 
Reg.datum: okt 2011
Inlägg: 22 975
Sharp$: 39580
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Frasse77 Visa inlägg
Vad har hänt med Erik A han verkar ha tappat känslan totalt att köra häst. Är det alla möten i olika styrelser som tar ut sin rätt eller vad är det som händer?
Ser också många tränare väljer andra framför honom senaste tiden. Tycker det är synd för har alltid gillat honom, men senaste tiden har det ej varit bra.
Efter att han tog långsemester förra sommaren så har han inte varit samma kusk. Vet ej om det är motivationen som sviker eller vad det är.

Jorma, som det också skrivs om i den här tråden, gjorde ett ryck uppåt efter flera års sämre insatser, men har nu faljerat igen. Kanske inte så konstigt efter alla lopp han har kört under så lång tid.
Shooter är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-23, 12:39   #128
 
Reg.datum: jun 2011
Inlägg: 5 013
Sharp$: 1284
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Dahle Visa inlägg
Dåligt betalt kanske för att V75klubben satte sin 50kr andel

Det var ju bara en extra V75a av 12.

Det "borde" ha blivit ca 3 st.


Nu lyckades NIO OLIKA andelsspel sätta 7an.
__________________
Spelälskande gringubbe som hellre klagar en gång för mycket än gång för lite!
Strappa71 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2018-08-23, 13:29   #129
 
Grants avatar
 
Reg.datum: okt 2012
Ort: Slättelynga
Inlägg: 2 442
Sharp$: 6099
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Strappa71 Visa inlägg
Det var ju bara en extra V75a av 12.

Det "borde" ha blivit ca 3 st.


Nu lyckades NIO OLIKA andelsspel sätta 7an.
RB, BG, BG ,BG, ÖK. RB, ÖK.

Det gäller att se spelvärdet i få kuskar i raden.

Mvh Uffe
__________________
"Why "ATGtillsammans" is a model for future lottery games"
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
AmaerildeRimfrost (+11), Torstens (+19)
Grant är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Svara



td