|
|
|
LinkBack | Ämnesverktyg |
|
|
#31 |
|
Hade ju inte 7, bara 2,4 så det var typ första gången jag blev "räddad" av målfoto även om dött lopp är sämre för utdelningen.
4 var heroisk, men det blev för tufft. Efter 2 avdelningar kanske man kan dra slutsatsen att de kört för tidigt från dödens.
__________________
- "nästa gång, ska jag f-n spela plats också" - Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Ace (+5) |
|
|
|
|
|
|
#32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#33 |
|
Då var det slut.
__________________
- "nästa gång, ska jag f-n spela plats också" - |
|
|
|
|
|
|
#34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#35 | |
|
Citat:
![]()
|
||
|
|
|
|
|
#36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#37 |
|
Där rök fredags andelsspel också. Märkliga galopper men är nog inte helt fel att påstå att det mycket handlar om att hästarna i Kalmar inte är så vana vid denna kyla och hårda bana. Man ska nog tänka på det i morgon på Solvalla också där det verkar bli ännu kallare. Borde gynna hästar som tävlat norröver och som är vana vid broddat.
|
|
|
|
|
|
|
#38 |
|
Jag lägger inte en krona till på Kalmars tävlingar.
Verkar ju var rena lotteriet att på förhand gissa rätt vilka som fungerar resp galopperar på dagens underlag.. |
|
|
|
|
|
|
#39 |
|
Två spikar kvar i avslutningen. Det är bara att hålla tummarna. Med dött lopp i andra så innebär det i så fall fem sexor.
|
|
|
|
|
|
|
#40 |
|
DAGENS DUBBEL
Inlämnat: 2021-02-05, 20:43 Kalmar Fredag 2021-02-05 Start: 20:56 Kostnad: 140,00 kr Vadet gäller startnummer Avd 1: 4, 5 2: 12 Hurricane River 2 x 70,00 kr = 140,00 kr. Totalt: 140,00 kr. Rättningskod: MJP JHB ZBS |
|
|
|
|
|
|
#41 |
|
Nu avslutar vi med 11, 4 så att femmorna ger nåt tillbaka
|
|
|
|
|
|
|
#42 |
|
Det var ju surt att min spik fick loppet utvändigt andrahandsfavoriten, tillika första reserven. God natt!
|
|
|
|
|
|
|
#43 |
|
Banned
|
|
|
|
|
|
|
#44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|