Sharps är skapad av experter inom spelbranschen och alla rankningar av operatörer på vår sida är gjorda med stor diskretion. Vi hoppas att de online spelbolagen som vi har valt ut faller dig i smaken. När du väljer att klicka på en utgående länk på vår sida, kan vi komma att erhålla provision, dock utan någon kostnad från din sida. Läs hela meddelandet här.
Logga in


Svara
 
LinkBack Ämnesverktyg
Gammal 2013-06-16, 19:54   #1
 
allaballakaitozs avatar
 
Reg.datum: aug 2012
Inlägg: 480
Sharp$: 1127
Standard

Uppsnack V64 Mantorp 17/6, Jackpot!


Jackpot hägrar vilket vi givetvis måste snacka upp. Kan Miss Sue V. torska ?
__________________
Micke Nybrink. Kungarnas Kung!
allaballakaitoz är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-16, 22:02   #2
 
Reg.datum: sep 2012
Inlägg: 3 204
Sharp$: 6036
Standard

Ja det kan den. Medeldistans är inte önskedistans. Det är dock inte mycket emot. Men Livi Barcelona, PRince Tagg, Rakas, Premier League kan utmana om de har en bra dag
Om_sommaren är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-16, 22:14   #3
 
Reg.datum: feb 2012
Inlägg: 4 326
Sharp$: 17990
Standard

Skulle nog plocka 3,1,9 i den ordningen i avd 1 imorgon utan info
NicklasJ är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 07:31   #4
 
capones avatar
 
Reg.datum: feb 2012
Ort: Värmland
Inlägg: 2 404
Sharp$: 13389
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av allaballakaitoz Visa inlägg
Jackpot hägrar vilket vi givetvis måste snacka upp. Kan Miss Sue V. torska ?
borde vara Stenklar
capone är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 14:01   #5
 
Klankes avatar
 
Reg.datum: aug 2010
Inlägg: 3 721
Sharp$: 936
Standard

Rakas har spurtat vasst på slutet och borde vara med i främmre träffen.. 15% avd1.

Kaiser broline orsakade 2 omstarter senast, rätt läge nu och i främmre träffen. avd2.

Bo V har läget avd3.

Go On pale är hederskille som alltid levererar 11% avd4. Lås med nr 10 som var rejäl senast.

Blended Bellouet riktigt bra på bl.a Åby från svåra spår, kan spurta vasst och med lite tempo juckar Björn sig till seger. Drag till 10%


Go De Lux har gjort det bra på slutet utan att räcka till, mycket s-snabb och Kent vill nog vinna detta.



Klanke är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 15:33   #6
 
Reg.datum: maj 2013
Inlägg: 931
Sharp$: 20
Standard

Malin Tilly tror jag skräller i sista
dzeno är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 15:41   #7
 
Grogg12s avatar
 
Reg.datum: apr 2012
Inlägg: 502
Sharp$: 445


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av allaballakaitoz Visa inlägg
Jackpot hägrar vilket vi givetvis måste snacka upp. Kan Miss Sue V. torska ?
Va tror du om allaballakaitoz i ledningen i V75-1? kan du ge mig en klaring?
Grogg12 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:06   #8
 
Reg.datum: feb 2012
Inlägg: 4 326
Sharp$: 17990
Standard

För mig är inte Miss Sue V. en häst som man vill spela till 70%+ från bakspår.
Med rätt typ av lopp vinner den kanske åkandes men på medeldistans känns det ju inte som en häst man åker fram i dödens med.
Kommer Livi Barcelona till ledningen och får bestämma en bit så är det hästen att slå för mig och klart intressant till 15%.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Pilkast (+5)
NicklasJ är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:11   #9
 
Reg.datum: feb 2012
Inlägg: 4 326
Sharp$: 17990
Standard

Noir De Cherie får inte plats på mitt system idag. Är en av många för mig och som klar favorit är den kall.
NicklasJ är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:13   #10
 
Helges avatar
 
Reg.datum: sep 2011
Inlägg: 8 455
Sharp$: 42467
Standard

Pers intervjuer från SS.



Per Lennartsson har klagat på stallformen, men igår fick han med en överraskande treåring till E3-finalen och kanske är man lite på gång. Ikväll mönstras fyra hästar i jackpotomgången.


- 8 Rakas (V64-1) börjar komma igång ordentligt nu efter sin svåra skada tycker jag, senast var han riktigt fin och även om det inte gör någon jätteskillnad så blir han väl någon procent bättre barfota i alla fall, och tanken är att vi ska köra på samma optimala balans även ikväll. Vi har hela tiden här på slutet sprungit på bra hästar från dåliga lägen och jag tycker inte att det har varit så mycket att säga om, men jag börjar äntligen få upp hoppet om att han är på väg tillbaka och det känns jättebra, det var tidigare svårbedömt om han verkligen skulle göra det. Halvstängt huvudlag som vanligt och högst troligt laddar jag iväg lite från början här, men det beror lite på hur han känns och vad som händer första 50 m. Det är ju några riktigt snabba invändigt men samtidigt är man väl helt rökt om man tar upp och backar ner direkt. Jag tycker att han ska ses med lite chans nu när han äntligen möter ett passande gäng.


- 7 On the Dot (V64-2) är ett svårbedömt nyförvärv, han har inte gjort mycket väsen av sig i tidigare regi och jag kan inte direkt påstå att han glänst i jobben hos mig heller, men jag har haft honom ett bra tag och han är mycket jobbad och har även gått sulkyjobb, så förberedelserna i sig kan jag inte klaga på. Men han känns liksom lite slarvig och oinspirerad och det har inte riktigt klickat till ännu för honom. Det skulle dock kunna vara en bra löphäst som rycker upp sig när det blir tävling men i så fall tycker jag att han måste visa det först. Som det känns just för dagen är det svårt att tro stenhårt på honom. Dessutom känns läget lite blandat, det är nog bra med lite anlopp så han får trava igång men det känns inte som någon blixtrande raket första stegen direkt. Jag vill dock inte såga honom för hårt, det är samtidigt ett väldigt passande lopp och ikväll blir det minst barfota fram men med väldigt stor sannolikhet också barfota runt om och det tror jag är första gången för honom. Skulle det vara en riktigt bra löphäst så kan han överraska, men den riktiga magkänslan är inte med på det.


- 6 Xenia G.T. (V64-3) startade så sent som i onsdags och mötte äldre hästar och Fredrik gav henne ett passande snällt invändigt lopp. Jag klockade henne framför TV:n och hade i alla fall 1.13,5 s 1000 m med 1.11 s 500 m utan att hon gick riktigt tom och jag tycker sammantaget att det var ett väldigt fall framåt efter starten innan där hon var oduglig. Visst är det svårbedömt med så täta starter för en unghäst som henne, men samtidigt sprang hon sig aldrig trött och det är en liten lätt häst som borde klara det. Vi kör med skor runt om som vanligt och nu är det bara jämnåriga emot, men jag har ingen känsla alls av att hon skulle vinna detta. Platschans.


- 12 Malin Tilly (V64-6) gick rätt bra ändå sist tycker jag även om hon fick ge sig till slut, men det var väldigt bra hästar emot så det var inte så mycket att säga om. Hon känns fin efteråt men även om hon funkar också bakifrån så är läget väldigt svårt denna gång och motståndet tufft. Dessutom går det inte att blunda för att hon har sina meriter från ledningen, om det sedan beror på att hon ofta går där eller om hon är bäst där får väl framtiden utvisa. Allt talar för att hon borde funka även bakifrån. Nu blir det i alla fall bara att kasta ner invändigt om tillfälle bjuds och vi bygger för framtiden istället. Jag har svårt att se hur mycket som skulle krävas för att hon skulle bli segeraktuell här, men till att börja med en väldig överpace. Vi ska chansa lite och köra barfota runt om igen ikväll, jag tycker att hon kändes lite osäker när vi provade tidigare i våras, men vi övar lite igen för normalt sett tror jag att det är så hon ska gå optimalt i framtiden. Vi har inte så mycket att förlora ikväll så vi chansar, menar Per.
Helge är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:22   #11
 
crossbows avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 685
Sharp$: 8840
Standard

Daniel Redén meddelar via sin hemsida:




- Miss Sue V. (V64-1) var sig själv igen och bör gå fram med det loppet, löser det sig då har hon en grym speed och räknas.

- Marta Broline (V64-6) var grym senast och blir allt bättre, behöver lite tur, kan ha platschans om hon får spara speeden.
crossbow är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:25   #12
 
allaballakaitozs avatar
 
Reg.datum: aug 2012
Inlägg: 480
Sharp$: 1127
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Grogg12 Visa inlägg
Va tror du om allaballakaitoz i ledningen i V75-1? kan du ge mig en klaring?
Är helt enkelt en för dålig häst tycker jag. Men ett oerhört skönt namn
__________________
Micke Nybrink. Kungarnas Kung!
allaballakaitoz är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:33   #13
 
putte64s avatar
 
Reg.datum: sep 2012
Inlägg: 7 558
Sharp$: 8422

Fotboll, testet slutfört
Stats: 57 - 143 - 0
ROI: 95.31%
Vinstprocent: 28.50%

Standard

Kalle quivivra tycker jag ska ha lite chans om han får rätt rygg lopp
Minst lika bra som favoriten men bara 8%
__________________
Om man gör som man alltid har gjort, då får man samma resultat som man alltid har fått!
putte64 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:39   #14
 
Pilkasts avatar
 
Reg.datum: mar 2012
Inlägg: 4 858
Sharp$: 604

Rektävling 2014
Stats: 0 - 1 - 0
ROI: 0.00%
Vinstprocent: 0.00%

Standard

Ja, vad säger man? Är det tidningarna/"journalisterna" som fabulerar eller är det tränarna/kuskarna som blåser "smoke up are arses"?

Från Dantoto:

“Prince Tag (3. løb – nr. 1) er den bedste hest jeg har haft i træning. Vi har været med i Elitloppet. Prince Tag har ikke samme form for øjeblikket, men han er langt bedre end resultaterne, fra de to seneste starter. Fra dårlige spor er det kun blevet til en lille præmie i den ene af to foregående starter. Nu har vi perfekt spor et. Jeg synes det er en sejrschance, siger en optimistisk Ralf Karlstedt.


Från ATG:

https://www.atg.se/#/department.atg.atgse2.channel.ws/


PATETISKT, var bara förnamnet!!!

__________________
Win some, lose some...!

You´ll Never Walk Alone...
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
oHYRA (+1), mijo14 (+1)

Senast redigerad av Pilkast den 2013-06-17 klockan 18:01.
Pilkast är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Gammal 2013-06-17, 17:42   #15
 
Pilkasts avatar
 
Reg.datum: mar 2012
Inlägg: 4 858
Sharp$: 604

Rektävling 2014
Stats: 0 - 1 - 0
ROI: 0.00%
Vinstprocent: 0.00%

Standard

Det gick inte att kopiera in texten från ATG-Livesidan - också patetiskt, hehe!

__________________
Win some, lose some...!

You´ll Never Walk Alone...
Pilkast är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg


td