|
|
|
LinkBack | Ämnesverktyg |
|
|
#91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#92 | |
|
Citat:
|
||
|
|
|
|
|
#93 |
|
Krockar för tusan med min tantserie på SVT1 - Mr Selfridge - skandal!
|
|
|
|
|
|
|
#94 |
|
Banned
|
Jag är benägen att hålla med. Hela dagen på sig att läsa på, en stor andel av kupongerna inlämnade flera timmar före spelstopp (omsättningen är 47 MSEK vid 14.45), läge att få med sig en bit av kakan när sista infon kommer timmen före spelstopp. Det här ska bli riktigt spännande!
|
|
|
|
|
|
#95 |
|
Ja jätte. Blir nog så spännande så att jag avstår till och med haha. Jag vill ta ett par öl nu och se på trav i lugn och ro Inte i kväll när kärringen och ungarna är hemma. Odugligt såklart.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
tomtom2 (+5) |
|
|
|
|
|
|
#96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#98 |
|
Ja, Jag blev inte lyckligare för det
. Men håller det till helgerna istället för varje dag. Det funkar bra.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Helge (+100) |
|
|
|
|
|
|
#99 |
|
V75-2
8 B.W.Modde struken 10 Mino kan spikas. |
|
|
|
|
|
|
#100 |
|
Banned
|
V75 Östersund - tidiga lördagstankar
V75:2 Tre hästar sticker ut på strecken, 4 Tangen Happ, 10 Mino och 13 Titan Tabac. De tre var ju först även på Gävle, efter vassa avslutningar på framför allt Tangen Happ och Titan Tabac. 10 Mino fick som väntat aldrig chansen. Jag tycker att det är svårt. De är rätt jämna hästarna här och det handlar nog mycket om positioner, taktik, vem som får bästa loppet - och om det är någon som höjer sig lite för dagen. Jag var tidigt inne på 11 Nordlirappen, är minst lika bra som favoriterna men kanske inte trivs på kladdigt underlag? Vad kan 5 Qravatt, efter att ha fått ett par doser av Bergharns träning? 25-tid över 2640 och hygglig tungbanestatistik, kanske sitter i spets efter ett par hundra meter - inte alls omöjligt. Svårt! Ska bli intressant att se skoinfo. V75:6 Gulddivision över full väg. Ludde åker långt, alltså. Och det lär väl bli lite körning från start, alla från spår 1-5 vill väl vara med? Jag funderar på att gå kort här, jag tycker att 7 Chelsea Boko har hamnat oförtjänt långt ner i rankingen, på grundkapacitet, att den förmodligen gynnas lite av distans, kanske ev tung bana. Tyckte att Sanity gjorde det riktigt bra efter lång bortvaro. 12.1 full väg, det är väl snabbare än vad Vispens har gått, nån gång? 7% - lämplig streckprocent på CB. |
|
|
|
|
|
#101 |
|
Jag tror att Your Higness gynnas mest idag. Snabb utgångsfart. Behöver för en gång skull inte göra allt själv idag. Känns given tycker jag om man gardera loppet.
|
|
|
|
|
|
|
#102 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#103 |
|
Coriano Ås från spår 5 är nog inte så dum. Två raka vinster med skor så den åker med på min lapp om det inte vankas skoryck
|
|
|
|
|
|
|
#104 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#105 |
|
Nu har äntligen atg vaknat. Stått lätt bana där hela dagen men nu är det uppdaterat. Håll tummarna för att regnet minskar i kväll annars kan det nog bli minst lika svåra förutsättningar som på Solvalla i lördags och då blev resultaten väldigt annorlunda mot vad som skulle blivit vid normal bana och väder.
Håll också koll på sena ändringar i barfotainfon då det inte låter som någon optimal barfotabana precis i den färska rapporten på atg.se BANFÖRHÅLLANDE Östersund - Det har ösregnat sedan i morse. Jag tror att det har kommit nästan 30 millimeter och som det ser ut just nu är det för grovt grus i banan för att köra barfota. Men väderprognoserna säger att det ska sluta regna och bli finare väder i kväll så min förhoppning är att vi ska få till en bra bana som tillåter valfri balans innan första V75-start, säger banmästare Jan-Roar Aune. |
|
|
|
|
|
|
|